Nr 1 w kategorii suplementów
na powiększenie penisa

Zobacz zwycięski produkt

Ćwiczenia na powiększenie penisa

Ćwiczenia na powiększenie członka Szukasz skutecznych, ale jednocześnie darmowych sposobów na zyskanie dodatkowych centymetrów w rozmiarze członka? Zastanawiasz się jakie ćwiczenia na powiększenie penisa wybrać, aby uzyskać na prawdę zadowalające rezultaty?

W tym artykule postanowiliśmy opisać jedynie dwa ze wszystkich możliwych do wykonania ćwiczeń, dlaczego? Uważamy, że ze wszystkich dostępnych ćwiczeń manualnych, te są najlepszym połączeniem skuteczności z bezpieczeństwem stosowania.

Czym są, i na czym polegają ćwiczenia na powiększenie penisa

Ćwiczenia na powiększenie penisa stosowane są z powodzeniem od setek lat, powiększanie członka z ich wykorzystaniem zapoczątkowane zostało w krajach arabskich, praktykowane były również przez afrykańskie plemiona, gdzie mężczyźni podwieszali sobie do penisów ciężarki, niestety w tym wypadku bardzo często dochodziło do utraty sprawności penisa. Metoda naciągania ( trakcji ) wykorzystywana jest m.in w ortopedii czy przeszczepach skóry.

Zalety ćwiczeń na penisa

Powiększanie penisa z wykorzystaniem ćwiczeń manualnych, nie wymaga żadnych kosztów, nie musimy kupować tabletek, pompek czy innych urządzeń, wystarczy nam ręcznik i naszej własne ręce, oraz dużo wolnego czasu.

Trening penisa możemy przeprowadzić praktycznie wszędzie, bez względu na to czy czekać nas będzie wakacyjny wypad, czy wyjazd służbowy, w dalszym ciągu możemy kontynuować nasz trening, bez konieczności zabierania ze sobą sporych rozmiarów pompek czy ekstenderów.

Ogromną zaletą jest z całą pewnością fakt, że nie musimy ponosić żadnych kosztów, a sam trening możemy rozpocząć w dowolnie wybranym przez nas momencie.

Wady treningu penisa

Niestety, olbrzymią wadą tej konkretnej metody jest ilość czasu jaką trzeba poświęcić na trening penisa, wymaga ona ogromnej dawki samozaparcia i systematyczności, ze względu na to, że trening przeprowadzany musi być co najmniej 4 razy w tygodniu z wykorzystanie metody jelqing, lub codziennie, gdy zdecydujemy się na metodę rozciągania członka.

Ponadto, przyrosty uzyskane dzięki ćwiczeniom na powiększenie członka, nie są tak atrakcyjne jak w przypadku innych metod, wśród których liderem z całą pewnością są tabletki na powiększenie penisa.

Jest to również metoda wysokiego ryzyka, trzeba bardzo uważać, aby nie zrobić sobie krzywdy w trakcie wykonywanych ćwiczeń, bezwzględnie należy pamiętać o właściwej rozgrzewce przed rozpoczęciem treningu.

Jakie ćwiczenia na powiększenie członka

Wybrane ćwiczenia, rozgrzewka, częstotliwość treningu

Jelqing

Ćwiczenie nr 1

Jelqing to jedna z podstawowych metod powiększania penisa w formie ćwiczeń, wywodzi się ona z krajów Arabskich, a w naszym kraju często określana jest jako "dojenie penisa". Jest to również ćwiczenie najczęściej wybierane przez panów szukających darmowych metod na wzrost penisa.

Zasada działania

W trakcie wykonywania ćwiczenia, dochodzi do wzmożonego napływu krwi do penisa oraz żołędzia, co w efekcie prowadzi do powiększenia ciał jamisty, a tym samym do powiększenia rozmiaru członka. Ponadto, w trakcie treningu penisa metodą jelq, dochodzi do licznych mikrouszkodzeń w obrębie tkanek prącia, które w procesie regeneracji również zwiększają swój rozmiar.

Metodyka treningu

Trening powinien być wykonywany 2 dni pod rząd, po których należy zrobić jeden dzień przerwy na regeneracje. Nie należy wykonywać ćwiczeń codziennie.

Każdy trening penisa powinien zostać poprzedzony odpowiednią rozgrzewką, w przypadku ćwiczeń manualnych będzie top 5 minutowy okład ciepłym ręcznikiem lub ciepły prysznic.

Technika Jelqing

W tej części zajmiemy się omówieniem poprawnego wykonania ćwiczenia.

Ważne: Penis w trakcie wykonywania ćwiczenia powinien znajdować się w stanie spoczynku, lub w stanie delikatnej erekcji, jeśli dojdzie do osiągnięcia pełnego wzwodu, należy zrobić kilku minutową przerwę, a w momencie zwiotczenia członka, wznowić wykonywanie ćwiczenia

Wykonanie ćwiczenia

 • W ramach rozgrzewki, nałóż na penisa ciepły ręcznik i zostaw go na 5 minut lub weź 5 minutowy ciepły prysznic.
 • Obejmij członka u jego podstawy palcem wskazującym oraz kciukiem, tworząc coś w rodzaju pierścienia.
 • Zaciśnij palce na penisie stanowczo, ale nie zbyt mocno, aby nie doszło do zbyt dużych uszkodzeń lub otarcia naskórka, następnie spokojnym ruchem trwającym około 3-5 sekund, przesuń dłoń w kierunku żołędzia.
 • W momencie gdy palce jednej dłoni znajdują się tuż pod żołędziem, wykonaj drugą ręką dokładnie ten sam ruch.
 • Gdy palce drugiej dłoni zaczną zbliżać się do żołędzia, zwolnij uścisk dłoni pierwszej, a następnie ponownie zaciśnij ją na podstawie penisa i wykonaj ten sam ruch co poprzednio.

Tak wygląda poprawna technika wykonania ćwiczenia. Jak sugeruje nazwa ćwiczenia, przypomina w swoim wykonaniem "dojenie penisa".

Trening należy rozpocząć od około 15-20 minut, a następnie z upływem każdego tygodnia dokładać około 5 minut co całkowitego czasu, aż do momentu gdy trening będzie nam zajmował 50-60 minut.

W celu zmniejszenia ryzyka powstania nieprzyjemnych otarć, można skorzystać z lubrykantu, wazeliny, lub zwykłej odżywki.

Rozciąganie penisa

ćwiczenie nr 2

Naciąganie również należy do grupy najczęściej stosowanych ćwiczeń na powiększenie członka, jego wykonanie jest banalnie proste i w przeciwieństwie do ćwiczenia jelqing, możemy wykonywać je kilkukrotnie w ciągu dnia, choćby podczas wizyty w toalecie.

Możemy potraktować je jako podstawowe ćwiczenie, lub jako ćwiczenie uzupełniające dla metody jelqing. Połączenie obu metod może przyspieszyć uzyskanie pierwszych widocznych efektów, wydłuży jednak czas który będziemy musieli poświęcić na trening.

Zasada działania

Działanie tej metody opiera się na zasadzie trakcji, podobnie jak w przypadku ekstenderów, tkanki prącia poddawane długotrwałemu i systematycznemu rozciąganiu, ulegają podziałowi oraz zwiększeniu swojej objętości, dzięki czemu obwód oraz długość penisa ulega powiększeniu.

Metodyka treningu

Ćwiczenia rozciągające można wykonywać codziennie, do kilku razy w ciągu dnia.

Technika rozciągania

Ważne: W trakcie wykonywania ćwiczenia penis nie powinien być w stanie pełnej erekcji.

Wykonanie ćwiczenia

 • Poczekaj, aż penis będzie w stanie spoczynku lub bardzo delikatnego wzwodu.
 • Chwyć główkę penisa u podstawy żołędzia.
 • Delikatnie naciągnij penisa ( powinieneś czuć naprężenie, ale nie ból )
 • Przytrzymaj penisa w naciągniętej pozycji przez około 10-20 sekund.
 • Powtórz ćwiczenia 10 razy.
 • Po zakończeniu treningu delikatnie uderz penisem o dłoń lub udo, aby przywrócić prawidłowe krążenie.

Ten typ treningu możesz z powodzeniem wykonywać do kilku razy w ciągu dnia.

Ćwiczenia penisa

Podsumowanie

Ćwiczenia na powiększenie penisa to darmowa, lecz wymagająca bardzo dużego zaangażowania i systematyczności metoda powiększania rozmiaru członka, w zależności od wybranego przez nas ćwiczenia, trening należy przeprowadzać codziennie, lub jak w przypadku metody jelqing, w systemie 2 dni treningowe, po których przypada jeden dzień wolny przeznaczony na regenerację.

Efektywność ćwiczeń na powiększenie członka

Jeśli zależy nam na szybkich i naprawdę widocznych efektach, to powiększanie przyrodzenia z wykorzystaniem ćwiczeń manualnych, nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Uzyskane w ten sposób efekty mogą wielu panów rozczarować, szczególnie biorąc pod uwagę ilość pracy którą trzeba włożyć, aby zyskać dodatkowe 0,5cm do 2cm.

Trzeba podkreślić, że uzyskanie takich efektów nie jest proste i wymaga bardzo długiego czasu poświęconego na trening.

Ile czasu zajmuje trening penisa

W przypadku metody jelqing, trening penisa może zając nam nawet 60 minut od 4 do 5 dni w tygodniu, jeśli do tego zdecydujemy się na jednoczesne wykonywanie rozciągania penisa, ten czas może znacząco się wydłużyć.

Inne metody powiększania penisa

Mężczyźni najczęściej decydują się na powiększanie penisa z wykorzystaniem suplementów na bazie naturalnych składników, na drugim miejscu znajduje się pompka do penisa, jej stosowanie jest bardzo proste, a cena przystępna, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że powinna nam służyć przez długi czas.

Ekstendery do penisa to również bardzo popularna metoda, nieco mniej od dwóch poprzednich, ze względu na dość wysoką cenę, natomiast skuteczność urządzeń typu ekstender została potwierdzona licznymi badaniami.

Serwis Medirank.pl korzysta z ciasteczek w celach statystycznych. W każdej chwili możesz wyłączyć zapisywanie ciasteczek w swojej przeglądarce, brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Więcej w naszej Polityce prywatności.